Dlaczego warto mieć prywatne ubezpieczenie szpitalne?

Dlaczego warto mieć prywatne ubezpieczenie szpitalne?

Ubezpieczenie szpitalne proponowane w ramach LUX MED to przede wszystkim spokój o rzeczywiście komfortowy oraz wysokiej jakości proces leczenia. Przekłada się bowiem na pełną organizację całego procesu pobytu w szpitalu.

Komercyjne ubezpieczenia medyczne rozwiązują bowiem problem z kolejkami, długim czasem oczekiwania na pomoc lekarską czy innymi bolączkami standardowego systemu opieki. Deficyt specjalistów sprawia, że państwowa służba zdrowia bywa pod tym względem niewydolna; prywatne pakiety medyczne są z kolei w stanie sprostać rosnącym potrzebom pacjentów. Podobnie jest w przypadku ubezpieczeń od leczenia szpitalnego.

LUX MED w ramach ubezpieczenia Pełnia Opieka zapewnia organizację leczenia na każdym etapie. Dzieje się tak zarówno w kontekście diagnostyki jak i ostatnim etapie, czyli poszpitalnej rehabilitacji i nadzorze nad powrotem do zdrowia. Dodatkowo ważnym czynnikiem jest opieka wydelegowanego dla danego pacjenta koordynatora, który odpowiedzialny jest za każdy etap organizacji leczenia oraz wszelkich pozostałych prac związanych z pobytem chorego w placówce.

Czy warto mieć prywatne ubezpieczenie szpitalne?

W przypadku ubezpieczeń – również tych dotyczących zdrowia – można kierować się zasadą, iż lepiej jest problemom przeciwdziałać zanim powstaną. Tak działają polisy zdrowotne.

Dzięki nim pacjent – często osoba w trudnej sytuacji zarówno zdrowotnej jak i np. organizacyjnej  - nie musi koncentrować się nad kwestiami logistycznymi. Dotyczy to szukania właściwego specjalisty, ustalania dogodnego terminu czy organizacji kluczowych dla oceny stanu zdrowia badań diagnostycznych. Jeśli w grę wchodzi niezbędna operacja, również te kwestie można zlecić w ramach ubezpieczenia szpitalnego. Standardem takich rozwiązań jest oczywiście wysoki komfort pobytu w szpitalu oraz wykorzystanie wysokiej klasy sprzętu, co w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem lekarzy daje bardzo dobre perspektywy leczenia.

Ważna jest też szybka ścieżka podejmowania decyzji związanych z leczeniem. Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED działa natychmiast. W praktyce – jak zauważa sieć – wystarcza jeden telefon, by wydelegowany koordynator rozpoczął prace nad koordynacją leczenia i wszystkich kwestii organizacyjnych. Dotyczy to m.in. leczenia w ramach rehabilitacji pooperacyjnej, onkologii czy opieki w ramach innych problemów zdrowotnych wymagających pobytu w szpitalu. / FOT: Rawpixel Freepik

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach
Pediatra Pediatra Dostępny w wybranych pakietach
Ginekolog Ginekolog Dostępny w wybranych pakietach
Urolog Urolog Dostępny w wybranych pakietach
Dermatolog Dermatolog Dostępny w wybranych pakietach
Okulista Okulista Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny ogłosił plany istotnych zmian w zakresie medycyny pracy, które mają zwiększyć zakres obowiązkowych badań wykonywanych przez pracowników. To krok w stronę szerszej profilaktyki zdrowotnej i poprawy wykrywalności chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość czy choroby sercowo-naczyniowe.
Pracownicy, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim, często zastanawiają się, czy dopuszczalne jest podejmowanie prostych prac, zwłaszcza jeśli nie są one związane z ich główną działalnością zarobkową. Przepisy dotyczące zwolnień lekarskich w Polsce określają dokładne zasady w tym zakresie, a ich naruszenie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Wyjaśniamy, na co trzeba zwrócić uwagę i jakie są regulacje prawne dotyczące pracy podczas L4.
Świadczenie rehabilitacyjne to wsparcie finansowe przyznawane osobom, które po wyczerpaniu okresu zasiłku chorobowego nadal są niezdolne do pracy, ale istnieje rokowanie na odzyskanie zdolności do jej wykonywania po odbyciu rehabilitacji lub dalszym leczeniu. Jest to mechanizm wsparcia dla pracowników, którzy, pomimo długotrwałej choroby, mają szanse powrotu do pełnej aktywności zawodowej.
Gdy pacjent podejmuje leczenie, oczekuje, że opieka medyczna, jakiej będzie poddany, spełni najwyższe standardy. Decyzje podejmowane przez lekarzy muszą być zgodne z aktualną wiedzą medyczną i obowiązującymi procedurami. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których pacjent odnosi wrażenie, że popełniono błąd medyczny. Co wówczas robić? Jakie kroki należy podjąć, aby dochodzić swoich praw? 
Czas trwania zwolnienia lekarskiego w Polsce jest ściśle określony przez obowiązujące przepisy prawne, które uwzględniają różne okoliczności zdrowotne pracowników. Zwolnienie lekarskie, popularnie nazywane L4, jest dokumentem potwierdzającym niezdolność do pracy z powodu choroby, wystawianym przez lekarza.
Jednorazowe odszkodowanie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przysługuje osobie, która doznała trwałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy lub choroby zawodowej.
e-Rejestracja ma w założeniach przyspieszyć system kolejkowania wizyt lekarskich oraz zapanować m.in. nad odwoływanymi wizytami, które - niestety - nadal pozostają sporym problemem służby zdrowia.
Odnowienie recepty to prosty sposób na to, by otrzymać dostęp do niezbędnych medykamentów w sposób stały, a często – bez czasochłonnej wizyty u lekarza. Na czym polega to rozwiązanie?