Wysoka jakość usług i świadczeń medycznych zapewnianych przez tę markę sprawia, że klienci zamawiający prywatne pakiety medyczne najczęściej decydują się na nie na lata. Czy można – i jak – rozwiązać umowę i zrezygnować z LUX MED np. w sytuacji, gdy miesięczny koszt abonamentu okazuje się zbyt wysoki?
Rozwiązanie umowy LUX MED jest możliwe, choć oczywiście trzeba pamiętać, że może wiązać się z konsekwencjami. Prywatne pakiety medyczne z założenia zapewniają wysoki poziom świadczeń – od diagnostyki przez konsultacje czy profilaktykę. Wybierając jeden z wariantów abonamentów medycznych można więc liczyć na w pełni satysfakcjonujące wsparcie w zakresie ochrony zdrowia.
Związane jest to z wynagrodzeniem – kwotami abonamentów opłacanych przez osoby wybierające prywatne pakiety medyczne dla singli, par czy seniorów. Wysoką jakość usług można zapewnić wyłącznie wtedy, gdy operator ma pewność stałych przychodów. Z założenia należy wykluczyć więc sytuacje, w których dochodzi np. do zamówienia pakietu medycznego np. na jeden miesiąc – z góry zakładając, że po jego upływie oraz zaliczeniu umówionej wizyty lekarskiej dojdzie do rozwiązania umowy. Przekładałoby się to na niestabilność systemu, w którym operatorzy oferujący prywatne pakiety medyczne są w stanie zaoferować więcej opierając się na stałości opłat. Stąd m.in. zastrzeżenie ze strony MedicCentre.pl, w którym operator podkreśla, iż przedwczesna rezygnacja z wybranego abonamentu i zgłoszenie rezygnacji jest równoznaczne z opłaceniem kary umownej opisanej w dokumentach z klientem.
Nie jest to rozwiązanie negatywne – ma na celu uświadomienie klientów, iż prywatna opieka medyczna klasy premium w naturalny sposób powinna być powiązana z lojalnością. Tylko w ten sposób można bowiem zapewnić to, czego oczekuje pacjent: ochrony lekarskiej na najwyższym poziomie.
Należy zwrócić uwagę na fakt, że ceny abonamentów medycznych - w tym np. LUX MED - są bardzo atrakcyjne względem kosztu pojedynczej wizyty lekarskiej u specjalisty. Ta może jednorazowo oznaczać wydatek na poziomie 250-300 zł, a więc w granicach najdroższego miesięcznego pakietu medycznego. Stąd m.in. zdarzające się próby zapewnienia sobie pakietu obowiązującego wyłącznie w jednym miesiącu.
Na czym polega kara umowna przy odstąpieniu od umowy?
Kara umowna to forma zastrzeżenia, w którym sformułowane są konsekwencje i naprawienie szkody wynikającej z niewykonalnia lub tzw. Wykonania nienależytego zobowiązania. Następuje to poprzez zapłatę precyzyjnie określonej kwoty. To format, który należy do bardzo często spoykanych postanowień umownych między stronami.